Οι αθλητικές μεταδόσεις 7/8/2021
1 month, 13 days ago
6

Η αγωνιστική δράση στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο ξεχωρίζει στο πρόγραμμα με τις αθλητικές μεταδόσεις της ημέρας, όπου δεν υπάρχει κάποια ελληνική συμμετοχή. Ο τελικός στο μπάσκετ ανδρών, όπου θα αναμετρηθούν οι ΗΠΑ και η Γαλλία και αυτός στο ποδόσφαιρο ανδρών, όπου θα τεθούν αντιμέτωπες η Βραζιλία και η Ισπανία, κλέβουν την παράσταση.

 

Αναλυτικά το πρόγραμμα:

01.00 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 – Στίβος Μαραθώνιος Γυναικών

02.00 COSMOTE SPORT 6 HD Λόιντ Χάρις – Κέι Νισικόρι ATP 500 Τένις

03.45 ΕΡΤ1 Τόκιο 2020 – Κανόε-Καγιάκ Σπριντ

04.00 COSMOTE SPORT 6 HD Μακένζι ΜακΝτόναλντ – Ντένις Κούντλα ATP 500 Τένις

05.30 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Γαλλία-ΗΠΑ Τελικός Μπάσκετ Ανδρών

07.20 Τόκιο 2020 – Ουγγαρία – Ρωσία Μικρός τελικός Υδατοσφαίρισης ανδρών

07:30 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Αργεντινή-Βραζιλία Μικρός τελικός Βόλεϊ Ανδρών

08.30 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 Πυγμαχία Τελικοί 48-52 (Α), 48-51 (Γ), 69-75 (Α), 64-69 (Γ)

09.00 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Καταδύσεις 10μ. ανδρών

09.30 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 Ρυθμική Γυμναστική Σύνθετο ατομικό – Τελικός

09:55 COSMOTE SPORT 5 HD Moto3 2021 Michelin Grand Prix of Styria – Ελεύθερα Δοκιμαστικά

10.30 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Ισπανία-ΗΠΑ Τελικός Υδατοσφαίρισης Γυναικών

10.50 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2021 Michelin Grand Prix of Styria – Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

11:5 COSMOTE SPORT 5 HD Moto2 2021 Michelin Grand Prix of Styria – Ελεύθερα Δοκιμαστικά 3

12.00 COSMOTE SPORT 8 HD Γιάννης Ξυλάς – Γιάννης Κουντουράκης Πανελλήνιο πρωτάθλημα τένις 1ος ημιτελικός ανδρών

12.45 ΕΡΤ3 Πάλη Τελικοί ελευθ. 65κ.

13.00 ΕΡΤ1 Τόκιο 2020 – Στίβος 9η μέρα, Απογευματινά αγωνίσματα

13:00 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 – Στίβος 9η Ημέρα – Απογευματινά Αγωνίσματα

13.30 ΕΡΤ2 Καλλιτεχνική κολύμβηση Ομαδικό – Ελεύθερο Πρόγραμμα

13:30 COSMOTE SPORT 5 HD Moto3 2021 Μηχανοκίνητα

14.00 COSMOTE SPORT 8 HD Αριστοτέλης Θάνος – Πάρης Γεμουχίδης Πανελλήνιο πρωτάθλημα τένις 2ος ημιτελικός ανδρών

14:25 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2021 Michelin Grand Prix of Styria – Ελεύθερα Δοκιμαστικά 4

14.30 ΕΡΤ3 Τόκιο 2020 – Ισπανία-Βραζιλία Τελικός Ποδόσφαιρο Ανδρών

14.30 COSMOTE SPORT 1 HD Νταντί Γιουνάιτεντ – Ρέιντζερς Scottish Premiership

15.00 ΕΡΤ2 Τόκιο 2020 – Γαλλία – Ρωσία Τελικός Βόλεϊ Ανδρών

15.05 COSMOTE SPORT 5 HD MotoGP 2021 Μηχανοκίνητα

16.00 COSMOTE SPORT 8 HD Μπερτόλης/Καλοβελώνης – Φούζας/Σπυρόπουλος Πανελλήνιο πρωτάθλημα τένις Τελικός Διπλού Ανδρών

16.05 COSMOTE SPORT 5 HD Moto2 2021

17.00 COSMOTE SPORT 3 HD Ζενίτ Αγίας Πετρούπολης – Κρασνοντάρ Ρωσικό Πρωτάθλημα Ποδόσφαιρο

17.20 COSMOTE SPORT 5 HD Red Bull MotoGP Rookies Cup 2021 Red Bull Ring 1, Αυστρία – 9ος αγώνας

19.15 COSMOTE SPORT 1 HD Λέστερ – Μάντσεστερ Σίτι FA Community Shield Ποδόσφαιρο

20.00 COSMOTE SPORT 2 HD Μορεϊρένσε – Μπενφίκα Liga Portugal Ποδόσφαιρο

22.30 COSMOTE SPORT 2 HD Μαρίτιμο – Μπράγκα Liga Portugal Ποδόσφαιρο

23.00 COSMOTE SPORT 6 HD ATP 500 2021 Citi Open Τένις

enikos.gr