Μουντιάλ 2018 – Γαλλία-Αργεντινή 4-3: Τραγικός πρωταγωνιστής ο τερματοφύλακας των Αργεντίνων
11 months, 14 days ago
6

Ο 19χρονος άσος οδήγησε την Γαλλία στους «8» του Μουντιάλ 2018 – Η Αργεντινή μετέτρεψε το 1-0 σε 1-2, αλλά δέχθηκε τρία γκολ σε δέκα λεπτά και κατέρρευσε για να μειώσει λίγο πριν το φινάλε του συγκλονιστικού αγώνα!

Ούτε Μέσι, ούτε Γκριεζμάν, ούτε Πογκμπά! Το άστρο του Κιλιάν Εμπαπέ έλαμψε εκτυφλωτικά στην «Kazan Arena» καθώς ήταν ο απόλυτος πρωταγωνιστής στο θριαμβευτικό 4-2 των τρικολόρ επί της «αλμπιοσελέστε» στην αν μη τι άλλο εντυπωσιακή πρεμιέρα των νοκ άουτ αγώνων του Μουντιάλ!

Το 1-0 (πέναλτι Γκριεζμάν) έγινε 1-2 στο 48′, αλλά από το 57′ έως το 68′ η Γαλλία με ηγέτη τον Εμπαπέ πέτυχε τρία γκολ αλλάζοντας τη ροή του αγώνα με τον Αγουέρο να μειώνει απλά στις καθυστερήσεις.