Nations League: Αποτελέσματα και βαθμολογίες
1 month, 29 days ago
6

Στις αναμετρήσεις της 3ης αγωνιστικής του Nations League σημειώθηκαν τα αποτελέσματα:

LEAGUE A

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ολλανδία-Γερμανία 3-0

Γαλλία-Γερμανία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Γαλλία 2 2-1 4
Ολλανδία 2 4-2 3
Γερμανία 2 0-3 1

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο-Ελβετία 2-1
Ισλανδία-Ελβετία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ελβετία 2 7-2 3
Βέλγιο 2 5-1 6
Ισλανδία 2 0-9 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Πολωνία-Πορτογαλία 2-3
Πολωνία-Ιταλία 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Πορτογαλία 2 4-2 6
Ιταλία 1 1-1 1
Πολωνία 2 3-4 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Κροατία-Αγγλία 0-0
Ισπανία-Αγγλία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ισπανία 2 8-1 6
Αγγλία 2 1-2 1
Κροατία 2 0-6 1

LEAGUE B

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Σλοβακία-Τσεχία 1-2
Ουκρανία-Τσεχία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ουκρανία 2 3-1 6
Τσεχία 2 3-3 3
Σλοβακία 2 1-3 0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία-Σουηδία 0-0

Ρωσία-Τουρκία 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ρωσία 2 2-1 4
Τουρκία 2 4-4 3
Σουηδία 2 2-3 1

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία 1-0
Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Βοσνία 2 3-1 6
Αυστρία 2 1-1 3
Βόρεια Ιρλανδία 2 1-3 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ιρλανδία-Δανία 0-0
Ουαλία-Ιρλανδία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Δανία 2 2-0 4
Ουαλία 2 4-3 3
Ιρλανδία 2 1-4 1

LEAGUE C

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Ισραήλ-Σκωτία 2-1
Ισραήλ-Αλβανία 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Ισραήλ 2 2-2 3
Σκωτία 2 3-2 3
Αλβανία 2 1-2 3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Εσθονία-Φινλανδία 0-1
ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία 1-0
Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ 15/10
Εσθονία-Ουγγαρία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Φινλανδία 3 3-0 9
Ελλάδα 3 3-2 6
Ουγγαρία 3 2-3 3
Εσθονία 3 0-3 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νορβηγία-Σλοβενία 1-0
Βουλγαρία-Κύπρος 2-1
Σλοβενία-Κύπρος 16/10
Νορβηγία-Βουλγαρία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Βουλγαρία 3 5-2 9
Νορβηγία 3 3-1 6
Κύπρος 3 3-5 3
Σλοβενία 3 2-5 0

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μαυροβούνιο-Σερβία 0-2
Λιθουανία-Ρουμανία 1-2
Ρουμανία-Σερβία 14/10
Λιθουανία-Μαυροβούνιο 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Σερβία 3 5-2 7
Ρουμανία 3 4-3 5
Μαυροβούνιο 3 2-2 4
Λιθουανία 3 1-5 0

LEAGUE D

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Λετονία-Καζακστάν 1-1
Γεωργία-Ανδόρα 3-0
Καζακστάν-Ανδόρα 16/10
Λετονία-Γεωργία 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Γεωργία 3 6-0 9
Καζακστάν 3 2-4 2
Λετονία 3 1-2 3
Ανδόρα 3 1-4 2

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Μολδαβία-Σαν Μαρίνο 2-0
Λευκορωσία-Λουξεμβούργο 1-0
Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο 15/10
Λευκορωσία-Μολδαβία 15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Λουξεμβούργο 3 7-1 6
Λευκορωσία 3 6-0 7
Μολδαβία 3 2-4 4
Σαν Μαρίνο 3 0-10 0

Γ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν 0-3
Κόσοβο-Μάλτα 3-1
Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα 14/10
Νησιά Φαρόε-Κόσοβο 14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Κόσοβο 3 5-1 7
Αζερμπαϊτζάν 3 4-1 5
Νησιά Φαρόε 3 3-6 3
Μάλτα 3 3-7 1

Δ΄ ΟΜΙΛΟΣ

Αρμενία-Γιβραλτάρ 0-1
Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν 4-1
Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ. 16/10
Γιβραλτάρ-Λιχτενστάϊν 16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΑΓ. ΤΕΡΜ. Β.

Π.Γ.Δ.Μ. 3 8-1 9
Λιχτενστάιν 3 4-6 3
Αρμενία 3 2-4 3
Γιβραλτάρ 3 1-4 3