ΝΒΑ: Νίκη των Μπακς με triple double Αντετοκούνμπο που δεν έχασε σουτ
1 year, 1 month ago
6

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο να σημειώνει triple double χωρίς να χάσει σουτ (!), οι Μπακς επικράτησαν των Ράπτορς στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι με 118-111 και έκαναν ακόμη ένα βήμα προς την κατάληψη του καλύτερου ρεκόρ της κανονικής περιόδου

Τα «ελάφια» ανέβηκαν στο 51-20 με τους 76ερς και τους Σέλτικς να ακολουθούν με ρεκόρ 48-22 και 49-23 αντίστοιχα.

Κορυφαίος των νικητών ήταν ο «Giannis» που ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 22 πόντους (8/8 δίποντα, 1/1 τρίποντο, 3/7 βολές), 13 ριμπάουντ, 10 ασίστ και 2 μπλοκ σε 36 λεπτά συμμετοχής. Εξαιρετικός ήταν για ακόμη ένα ματς ο Μπρουκ Λόπεζ με 26 πόντους (εκ των οποίων οι 17 στην 4η περίοδο) ενώ 20 πόντους πρόσθεσε ο Κρις Μίντλετον.

Για το Τορόντο, που έπεσε στο 35-37, ο Φρεντ Βανφλίτ είχε 23 πόντους με 11 ασίστ ενώ 22 πόντους πρόσθεσε ο Ο Τζι Ανουνόμπι και 20 ο Τζέικομπ Πέρτλ.

Επόμενος αντίπαλος των Μπακς οι Σαν Αντόνιο Σπερς, τα ξημερώματα της Πέμπτης (23/3 στις 02:00) στο Μιλγουόκι.