Την ώρα που η χώρα βρίσκεται στο “κόκκινο” με τα κρούσματα κορονοϊού να ανέρχονται σε περισσότερα από 1500 ενώ ο αριθμός των διασωληνωμένων ασθενών σημειώνει αρνητικό ρεκόρ, μια φωτογραφία που ανάρτησε η επίσημη σελίδα του ναού της Παναγίας της Τουρλιανής στη Μύκονο σοκάρει.
Στην εικόνα, όπως αναφέρει το mykonosvoice.gr, που είναι από την δοξολογία το πρωί της Τετάρτης (28/10) φαίνεται ο κόσμος και τα μικρά παιδιά εντός του ναού, χωρίς να φοράει κανένας μάσκα και να είναι εκτεθειμένοι ο ένας δίπλα στον άλλον.
Υπάρχει το ενδεχόμενο η φωτογραφία να είναι αρχείου και να την έβαλαν χωρίς ωστόσο καμία διευκρίνιση.
![Ρεσιτάλ ανευθυνότητας σε ναό της Μυκόνου: Κανένας με μάσκα στη λειτουργία Ρεσιτάλ ανευθυνότητας σε ναό της Μυκόνου: Κανένας με μάσκα στη λειτουργία](https://www.news247.gr/img/2498/9033295/132000/o/660/0/naos1281020.jpeg)
![Ρεσιτάλ ανευθυνότητας σε ναό της Μυκόνου: Κανένας με μάσκα στη λειτουργία Ρεσιτάλ ανευθυνότητας σε ναό της Μυκόνου: Κανένας με μάσκα στη λειτουργία](https://www.news247.gr/img/781/9033297/246000/o/660/0/naos2281020.jpeg)